Zespół Szkół nr 2 w Mławie

Zespół Szkół nr 2 w Mławie

to szkoła z wieloletnimi tradycjami i osiągnięciami w kształceniu młodzieży.

Świadczą o tym m. in. bardzo dobre wyniki osiągane przez naszych uczniów w Olimpiadach Wiedzy o Żywieniu.

Od początków swojego zarania kształciła uczniów w zawodach poszukiwanych na rynku krajowym,

a obecnie także zagranicznym,

zwłaszcza w krajach Unii Europejskiej.

Pod wpływem zmian ubiegłego stulecia, idąc z duchem czasów dostosowywała

bazę lokalową, kierunki kształcenia, wprowadzała nowe specjalności zgodnie z założeniami reform i przemian,

zapewniając młodzieży warunki do efektywnego przyswajania wiedzy pod kątem wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Szkolenie praktyczne prowadzone jest w systemie szkolnym i pozaszkolnym.

Szkoła współpracuje z wieloma zakładami pracy, posiadającymi certyfikaty jakości,

na terenie całego kraju oraz ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego NOT.

Po ukończeniu szkoły, egzaminy zawodowe zdajesz w naszym Ośrodku Egzaminacyjnym.

Masz możliwość otrzymania certyfikatu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i świadectwa maturalnego.

Po maturze masz otwartą drogę na każdy kierunek studiów (wielu absolwentów szkoły kontynuuje naukę na wyższych uczelniach), możesz też podjąć pracę zarówno w kraju jak i zagranicą.

Wybór zawodu to jedna z ważniejszych decyzji życiowych,

a dobre wyksztalcenie to najlepsza inwestycja.